Voorjaarsveiling Kunst & Antiek 2017

Cecil Gordon Lawson (Wellington [Shropshire] 1851-1882 Londen)

De Slag bij Waterloo - doek - 65,5 x 81 cm - ges. l.o.

G.A.G.P. Mollinger (Utrecht 1836-1867 Utrecht)

Boerin met koeien in landschap - doek - 70,5 x 130 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 4.100

J.J. van de Sande Backhuyzen (Den Haag 1835-1925 Den Haag)

Hoedsters met schapen in zomers heidelandschap, mogelijk Veluwezoom - doek - 74 x 105,5 cm - ges. en gedat. (1913) r.o.

Hamerprijs
€ 3.200

Wandelaars op oprijlaan - doek - 51,5 x 73 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 1.150

J.L. van Leemputten (1865-1948)

Boerenjongen met koeien - doek - 98,5 x 100 cm - ges. r. o.

Hamerprijs
€ 1.000

D.A.C. Artz (Den Haag 1837-1890 Den Haag)

Breiende vissersvrouw - aquarel - 56,5 x 42,5 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 475

J. Kobell (19e eeuw)

Rivierlandschap met herder en koeien - paneel - 55 x 70 cm - ges. r.o. op het hek (verso met oud veiling etiket en lakzegel)

Hamerprijs
€ 1.400

L.J. Kleijn (Loosduinen 1817-1897 Den Haag)

Panoramisch gezicht op Delft met de Nieuwe en de Oude Kerk - paneel - 43,5 x 61 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 7.000

J.S.H. Kever (Amsterdam 1854-1922 Laren)

Boerendeel met moeder en kind - doek - 58 x 70 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 1.000

C.W. (Cor) Bouter (Gouda 1888-1966 Den Haag)

Aan de maaltijd - doek - 75,5 x 100 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 1.000

P.J.C. (Paul) Gabriël (Amsterdam 1828-1903 Scheveningen)

Landschap met boerin bij molen - doek - 45,5 x 35 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 1.900

Mogelijk J.C.K. Klinkenberg (Den Haag 1852-1924 Den Haag)

Huis aan gracht - doek - 40 x 60 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 600

J.E. de Groot (Hoogezand 1807 - na 1872 mogelijk Groningen)

Het bereiden van de maaltijd - paneel - 21,5 x 25,5 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 350

J.E. de Groot (1828-1899)

In gedachten verzonken - paneel - 29 x 24 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 375

C.W. Hoevenaar (Utrecht 1802-1873 Utrecht)

Koperpoetsende dienstmeid - doek - 47 x 37,5 cm - ges. l.m.

Hamerprijs
€ 400

R. v.d. W. Serné (19e eeuw)

In gedachten verzonken - paneel - 30 x 24,5 cm - ges. en gedat. (1844) l.o.

Hamerprijs
€ 900

G. Wallis

Dames in interieur - paneel - 29,5 x 23 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 850

J.A. Kruseman Jansz. (Haarlem 1804-1862 Haarlem)

"Het witje" - doek - 94 x 75 cm - ges. en gedat 1859 r.o.

H. (Heinrich) Hermanns (Dusseldorf 1862-1942 Dusseldorf)

Boer en boerin werkend op het land nabij een boerderij - schilderskarton 24 x 34 cm - ges. en gedat. (1925) r.o.

Hamerprijs
€ 350

Gustave de Smet (Gent 1877-1943 Deurle)

Stilleven met appels - doek - 64 x 53 cm - ges. r.o. (Herkomst: Joseph M.B. Guttmann, Beverly Hills USA; Sotheby's Amsterdam jun. 1984. Literatuur: Piet Boyens, "Gust. de Smet: Kroniek - Kunsthistorische analyse ..."pag. 331 catnr. 295)

Hamerprijs
€ 7.750

L. Louis Soonius ges. r.o. en gedat. 1917 (Den Haag 1883-1956 Den Haag)

Vrouw met kruik - schildersboard - 35 x 24,5 cm - ges. en gedat. (1917) r.o.

Hamerprijs
€ 300

L. (Louis) Soonius (Den Haag 1883-1956 Den Haag)

Boerderij in winterlandschap - doek - 35 x 50 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 700

Koeien in landschap bij boerderij - doek - 45 x 60,5 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 850

Hollandse school (19e eeuw)

Havengezicht naar Nuijen - paneel - 13 x 16,5 cm

Hamerprijs
€ 300

W. Gruijter Jr. (Amsterdam 1817-1880 Amsterdam)

"Dover" - doek - 22,5 x 37 cm - init. r.o.

Hamerprijs
€ 650

N. Riegen (Amsterdam 1827-1889 Amsterdam)

2 schepen op woeste zee - paneel - 27 x 36 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 875

W.G. Wagner (Den Haag 1814-1855 Den Haag)

Dorpsgezicht - paneel - 15 x 20,5 cm - init. en gedat. (1848) l.o.

Hamerprijs
€ 350

A. (Adrianus) Eversen (Amsterdam 1818 - 1897 Delft)

Zomers stadsgezicht met figuren langs een gracht - paneel - 23 x 30 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 2.150

P.G. Vertin (Den Haag 1813-1893 Den Haag)

Stadsgezicht met vele figuren - paneel - 35,5 x 28 cm - ges. l.o.

J. Weissenbruch (Den Haag 1822-1880 Den Haag)

Zomers stadsgezicht met gracht - doek - 38 x 52 cm - ges. l.o.

A. (Albertus) Brondgeest (Amsterdam 1786-1849 Amsterdam)

Visser bij kasteelgracht - paneel - 34 x 45 cm - gemon. en gedat. (1825) r.o.

Hamerprijs
€ 1.150

A.J. Madlener (Den Haag 1827-1890 Den Haag)

Figuren op landweg - doek - 59,5 x 83 cm - ges. r.o.

H. van de Sande Bakhuyzen (Den Haag 1795-1860 Den Haag)

Vee in Hollands landschap met molens - paneel - 38,5 x 52,5 cm - ges. l.o.

P.F. van Os (Amsterdam 1808-1892 Haarlem)

Figuren met paarden bij een bergmeer - paneel - 33 x 43,5 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 850

Eduard Schmidt (Berlijn 1806-1862 Berlijn)

Hollands winterlandschap met oude huizen en molen - doek - 55 x 70 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 2.500

Hollandse school (19e eeuw)

Hollands ijsgezicht met figuren - paneel (krom) - 36,5 x 47,5 cm

J.F. Hoppenbrouwers (Den Haag 1819-1866)

Hollands winterlandschap met schaatsers en koek-en-zopie - paneel - 31 x 43,5 cm - ges. l.o.

Hamerprijs
€ 1.700

L. Smets (Belgie 1840-1896)

Winterlandschap met figuren op het ijs bij een kasteeltoren - paneel - 31,5 x 43,5 cm - ges. r.o.

O.R. de Jongh (Makkum 1812-1896 Amsterdam)

Hollands winters stadsgezicht met figuren - doek - 68 x 54,5 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 800

Isaac Lazarus Israëls (Amsterdam 1865-1934 Den Haag)

Strandscène met baadster - doek - 40 x 50 cm - ges. l.o. (herkomst: wed. W.M. Stam, Den Haag)

Hamerprijs
€ 56.000

"In de Haagse dierentuin" circa 1916 - doek - 56 x 76 cm - ges. l.o. (Herkomst: Kunsthandel G.J. Nieuwenhuizen Segaar, Den Haag; tentoongesteld: Rotterdam, Kunsthal, "Isaac Israels Hollands Impressionist" 04-11-1999 t/m 09-01-2000)

Hamerprijs
€ 24.000

J.W. Morris (Engeland 1865-1924)

Schapen in berglandschap - doek - 41 x 31 cm - ges. en onduidelijk gedat. r.o.

Hamerprijs
€ 350

H.W. (Heinrich) Schweickhardt (Hamm 1746-1797 Londen)

Rustende boer met vee bij een bos - paneel - 29 x 36,5 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 950

M. A. Koekkoek I (Middelburg 1807-1868 Amsterdam)

Zomerlandschap met figuren - doek - 45 x 57 cm - ges. l.o.

J.Th. Abels (Amsterdam 1803-1866 Abcoude)

Figuren bij vuurplaats - paneel - 39 x 51 cm

Hamerprijs
€ 500

C. Haanen (Maastricht 1778-1849 Amsterdam)

Moeder met kind in keukeninterieur - doek - 35,5 x 65,5 cm - ges. en gedat. (1838) in tafelblad

Hamerprijs
€ 650

P.M. Brouwer (Voorburg 1819-1886 Deventer)

Hollands zomerlandschap met molens - paneel - 25,5 x 32,5 cm - ges. en gedat. (1841) l.o.

J.C.B. (Jozef) Püttner (Plan [Bohemen] 1821-1881 Bad Vöslau)

Romantisch zeegezicht bij een ondergaande zon - paneel - 34 x 47,5 cm - ges. l.o. (en draagt signatuur 'L. Meijer 1852' r.o.)

C.J. (Casparus) Morel ( Amsterdam 1798-1861 Amsterdam)

Marine met vissersboten en vissers - paneel - 34,5 x 41,5 cm - ges. en gedat. (1850) r.o.

Hamerprijs
€ 650

Philippe-Jacques van Bree (1786-1871)

"La Danse" - doek - 84 x 116,5 cm - ges. l.o.

A.F. Dona (Den Haag 1802-1877)

Stalinterieur - paneel - 63 x 53 cm - ges. en gedat. (1843) l.o.

Hamerprijs
€ 600

J.B. Tetar van Elven ( Amsterdam 1805-1889 Voorschoten)

Soldaten voor een klooster - paneel - 47 x 35 cm - ges. r.o.

Hamerprijs
€ 500

R. Brakenburg (Haarlem 1650-1702 Haarlem)

Figuren in interieur - doek - 58 x 49,5 cm - ges. en gedat. (1687) r.o.

Europese School (18e eeuw)

Mythologische voorstelling - doek - 71 x 52,5 cm

Hamerprijs
€ 800

Onbekend (18e eeuw)

Godin Flora - doek - 95 x 62,5 cm

Hamerprijs
€ 1.050

Franse School (18e eeuw)

Liefdespaar in arcadisch landschap in de stijl van Watteau - doek - 84 x 105 cm

Hamerprijs
€ 600

Onbekend (17e/18e eeuw)

Bloemstilleven met granaatappels - doek - 86 x 120 cm

Hamerprijs
€ 750

I. (Isaac) de Moucheron (Amsterdam 1667-1744 Amsterdam)

Figuren in glooiend parklandschap - doek - 55 x 43,5 cm

Onbekend (17e/18e eeuw)

Herbergscène - doek - 77 x 102 cm

Onbekend (17e/18e eeuw)

Damesportret - doek - ca. 1700 - 65 x 48 cm

Hamerprijs
€ 1.700