Single Owner Sale March 9

Willem Paerels (1878 - 1962)

Willem Paerels (Delft 1878 - 1962 Eigenbrakel [België]) - Stadsgezicht met binnenhaven - olieverf op doek - 80,5 x 100,5 cm - gesigneerd en gedateerd ‘24 linksonder - Provenance: Corneil de Thoran (1881-1953), Brussel (volgens etiket met inscriptie op het spieraam)

Hamerprijs
€ 1.725

Jacob Dooijewaard (1876 - 1969)

Jacob Dooijewaard (1876 - 1969) - "Elvehaven" olieverf op doek - 61,5 x 56,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1941 linksonder - Provenance: Veiling, Dunning’s, Elgin, 28 juni 1998, lot 1105

Hamerprijs
€ 2.425

Willem Dooijewaard (1892-1980)

Willem Dooijewaard (Amsterdam 1892-1980 Blaricum) - Oosters stadsgezicht met figuren - olieverf op schildersboard - 25 x 40 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 1.546

Joseph Charles François (1851 - 1940)

Joseph Charles François (België 1851 - 1940) - Het strand bij Blankenberge - olieverf op doek - 45 x 60 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Palais des Beaux Arts Servarts, Brussel, 12 november 1997, lot 378 Kunsthandel Albricht, Oosterbeek

Hamerprijs
€ 6.300

Anna Boch (1848 - 1936)

Anna Boch (Saint-Vaast [België] 1848 - 1936 Elsene [België]) - Landschap met korenschoven - olieverf op paneel - 21,5 x 26 cm - gesigneerd linksonder

Hamerprijs
€ 3.950

Adolphe Monticelli (1824 - 1886)

Adolphe Monticelli (Marseille 1824 - 1886 Marseille) - Quatre figures dans un parc - olieverf op paneel - 34 x 50 cm - Provenance: Kunsthandel G.J. Nieuwenhuizen Segaar, Den Haag. Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 27 oktober 1999, lot 245 gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen.

Hamerprijs
€ 5.400

Adolphe Monticelli (Marseille 1824 - 1886 Marseille) - Femmes dans un parc - olieverf op paneel - gesigneerd linksonder - Provenance: Gordon C. Edwards, Ottawa. Kunsthandel E.J. van Wisselingh & Co., Amsterdam, no. 7538 Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 27 oktober 1999, lot 276

Hamerprijs
€ 3.400

Jean Georges Vibert (1840 - 1902)

Jean Georges Vibert (Parijs 1840 - 1902 Parijs) - Een amusant verhaal - olieverf op paneel - 46,5 x 38 cm - gesigneerd linksonder - Provenance: Hammer Galleries, New York. Schweitzer Gallery, New York.

Hamerprijs
€ 11.050

Emile Claus (1849 - 1924)

Emile Claus (Waregem [België] 1849 - 1924 Astene, Deinze [België]) - Waterloo bridge, London circa 1916-1918 - olieverf op doek - 36 x 30,5 cm - gesigneerd rechtsonder) en geannoteerd op spieraam: Ce petit souvenir à la bonne et chère Madame Louise Schuermans qui durant quatre années ici à Londres / a si maternellement adouci mon exil Emile Claus, Noël 1918-19 - Provenance: Veiling, De Vuyst, Lokeren, 10 oktober 1998, lot 464

Hamerprijs
€ 40.500

Paul Signac (1863 - 1935)

Paul Signac (Parijs 1863 - 1935 Parijs) - "Marseille, tour St. Jean 1907" - 28,5 x 40,5 cm tekening/aquarel - gesigneerd en gedateerd linksonder Provenance: Veiling, Dupuy, Honfleur, 1 januari 2004, lot 25

Hamerprijs
€ 10.150

George Gillis Haanen (1807 - circa 1879)

George Gillis Haanen (Utrecht 1807 - circa 1879 Bilsen [Duitsland]) - Kerkinterieur - olieverf op doek - 77,5 x 63 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 2.250

Charles Van der Eycken jr. (1859 - 1923)

Charles Van der Eycken jr. (Antwerpen 1859 - 1923 Brussel) - De drie vrienden - olieverf op doek - 41 x 33,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1883 linksboven

Hamerprijs
€ 1.525

Antoine Édouard Joseph Moulinet (1833 - 1891)

Antoine Édouard Joseph Moulinet (Olouzac [Frankrijk 1833 - 1891Chartres [Frankrijk]) - "De indiscrete" - olieverf op paneel - 23 x 15 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Gooden & Fox, Londen, 1903-1909. Kunsthandel John A. Cooling, Londen.

Hamerprijs
€ 850

Johannes Anthonie Balthasar Stroebel (1821 - 1905)

Johannes Anthonie Balthasar Stroebel (1821 - 1905) - 2 heren in een 17e eeuws interieur - olieverf op paneel - 25 x 20 cm - gesigneerd en gedateerd '78 rechtsonder

Hamerprijs
€ 1.530

Hobbe Smith (1862 - 1942)

Hobbe Smith (Witmarsum 1862 - 1942 Amsterdam) - Pijprokende visserman - aquarel en gouache op papier - 66 x 45 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen

Hamerprijs
€ 535

Pieter Stortenbeker (1828 - 1898)

Pieter Stortenbeker (Den Haag 1828 - 1898 Den Haag) - Rivieroever met koeien - aquarel op papier - 49 x 80,5 cm - gesigneerd linksonder - Provenance: Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen

Hamerprijs
€ 1.925

Julius Jacobus van de Sande Bakhuyzen (1835 - 1925)

Julius Jacobus van de Sande Bakhuyzen (1835 - 1925) - Een zomers landschap met zeilende figuren - olieverf op paneel - 14,5 x 20,5 cm - gesigneerd met initialen rechtsonder

Hamerprijs
€ 1.085

Henriette Ronner-Knip (1821 - 1909)

Henriette Ronner-Knip (Amsterdam 1821 - 1909 Brussel) - Hond en ekster - olieverf op paneel - 19 x 16 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Kunsthandel Berko, Knokke-Heist, no. 53.

Hamerprijs
€ 2.665

Eugène Joseph Verboeckhoven (1798 - 1881)

Eugène Joseph Verboeckhoven (Warneton [België 1798 - 1881 Schaarbeek [België]) - Landschap met vee - olieverf op paneel - 27 x 34 cm - gesigneerd en gedateerd 1854 linksonder - Provenance: Particuliere adellijke collectie, Engeland; Kunsthandel Berko

Fredrik Marinus Kruseman (1816 - 1882)

Fredrik Marinus Kruseman (Haarlem 1816 - 1882 Sint-Gillles, Brusse) - Panoramisch rivierlandschap - met reizigers - olieverf op paneel - 34,5 x 49,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1842 rechtsonder - Provenance: Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 27 oktober 1999, lot 164 Kunsthandel Pieter Overduin, Giessenburg

Hamerprijs
€ 2.500

Fredrik Marinus Kruseman (Haarlem 1816 - 1882 Sint-Gillles, Brussel) - Glooiend landschap met figuren bij een ven - olieverf op paneel - 23,5 x 31,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1852 linksonder Provenance: Reverent K.H. Barnes. Veiling, Christie’s, Londen, 25 februari 1865, lot 119 (of 124). Mevrouw A.E.J. Barnett. Veiling, Christie’s, Londen, 10 oktober 1986, lot 13 Veiling, Phillips, Londen, 19 november 1996, lot 10 Literatuur: M. van Heteren e.a., Fredrik Marinus Kruseman 1816-1882: painter of pleasing landscapes, Schiedam 1998, p. 175, no. 77, zw/w afb. (als pendant van no. 76).

Hamerprijs
€ 6.660

Andreas Schelfhout (1787 - 1870)

Andreas Schelfhout (Den Haag 1787 - 1870 Den Haag) - Bosgezicht met figuren - olieverf op paneel - 34 x 40,5 cmg - gesigneerd middenonder Provenance: Charles de Smet de Naeyer (1814-1877), Gent, vóór 1888. Veiling, Christie’s, Amsterdam, 23 oktober 2001, lot 69

Hamerprijs
€ 4.850

Andreas Schelfhout (Den Haag 1787 - 1870 Den Haag) - Reizigers in een heuvelachtig landschap, circa 1835 - olieverf op schildersboard - 23 x 40 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 23 april 2001, lot 223 Galerie Mia Joosten, Amsterdam, inv.no. GMJ00457

Hamerprijs
€ 2.800

Cornelis Springer (1817 - 1891)

Cornelis Springer (Amsterdam 1817 - 1891 Hilversum) - Een straat met figuren in Middelburg, met op de achtergrond de toren van het stadhuis - olieverf op paneel - 41 x 33 cm - gemonogrammeerd en gedateerd 1857 en gesigneerd en gedateerd 1858 - Provenance: Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen.

Hamerprijs
€ 33.000

Cornelis Springer (Amsterdam 1817 - 1891 Hilversum) - Winter in de bossen rond Hilversum - olieverf op paneel - 41 x 30,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1890 rechtsonder en met Verso annotatie op verzegeld etiket verso: ‘De Ondergeteekende verklaart dat dese schilderij voorstellende een winterlandschap in de omstreken van Hilversum vervaardigd is door mijn vader wijlen den kunstschilder Cornelis Springer, Afkomstig uit de boedel van diens atelier. Leonard A. Springer Hilversum 1891 - Provenance Veiling, Frederik Muller, Amsterdam, Atelier Cornelis Springer, 1 december 1891, lot 20. - Literatuur: W. Laanstra, Cornelis Springer (1817-1891), Utrecht, 1984, no. 90-4.

Hamerprijs
€ 5.000

Hendrik Willem Mesdag (1831 - 1915)

Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915 1915) - Vissersboot op de Noordzee - olieverf op doek op board - 40 x 50,5 cm - Provenance: Mw. F.M. DeNeffe, Portland, Oregon, 1977/78

Hamerprijs
€ 8.400

Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915) - Spelende kinderen met bootje varen en vissersschepen aan de horizon - olieverf op doek - 48,5 x 78,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1873 rechtsonder - Provenance: Veiling, Mak van Waay, Amsterdam, 1 oktober 1973, lot 163; Kunsthandel Peter Bodes, Den Haag, 1978. Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen, 1983; Kunsthandel Jacques van Rijn, Maastricht, 1984. - Literatuur: J. Poort, Hendrik Willem Mesdag 1831-1915 Oeuvrecatalogus, Wassenaar 1989, p. 190, no. 1873.2, zw/w afb. - Tentoongesteld: Amsterdam, Gebroeders Douwes, Haagse Barbizon, 1983, no. 31.

Hamerprijs
€ 17.950

Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915) - De Noordzee met bomschuiten bij avondstemming - olieverf op doek - 48 x 78 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 26 oktober 1998, lot 253

Hamerprijs
€ 39.000

Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915) - Avondstemming - olieverf op doek - 140,5 x 180,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1891 rechtsonder - Provenance: Particuliere verzameling, Hongarije - Literatuur: J. Poort, Hendrik Willem Mesdag 1831-1915 Oeuvrecatalogus supplement, Wassenaar 1997, p. 36, no. 1891.06, zw/w afb. - Tentoongesteld: Den Haag, Panorama Mesdag, H.W. Mesdag: schilderijen en etsen, 1995, no. 14

Hamerprijs
€ 55.000

Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915) - Noordzee - olieverf op doek - 84 x 183,5 cm - gesigneerd met initiaal en gedateerd '70 rechtsonder

Hamerprijs
€ 48.000

Hendrik Willem Mesdag (Groningen 1831 - 1915) - Het Oude Hooft met kustlicht te Vlissingen, circa 1890 - olieverf op doek - 89 x 70 cm - gesigneerd linksonder Provenance: Panorama Mesdag, Den Haag, inventarisatie april 1917, no. 62 Panorama Mesdag, Den Haag, inv.no. 116

Hamerprijs
€ 12.700

Louis Apol (1817 - 1891)

Lodewijk Franciscus Hendrik "Louis" Apol (Den Haag 1850-1936 Den Haag) - Winterlandschap met molen langs een rivier - paneel - 29 x 41 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 6.600

Louis Apol (1850 1936)

Lodewijk Franciscus Hendrik "Louis" Apol (Den Haag 1850-1936 Den Haag) - Winters bosgezicht bij zonsondergang - olieverf op doek - 100 x 135,5 cm - gesigneerd rechtsonder

Louis Apol (1817 - 1891)

Lodewijk Franciscus Hendrik "Louis" Apol (Den Haag 1850-1936 Den Haag) - Besneeuwd winterlandschap met figuren op jaagpad - olieverf op doek - 51 x 61,5 cm - gesigneerd linksonder - Provenance: Kunstgalerij Albricht, Velp, inv.no. SI 0004-06

Hamerprijs
€ 18.900

Louis Apol (1850 - 1936)

Lodewijk Franciscus Hendrik "Louis" Apol (Den Haag 1850-1936 Den Haag) - Winters met houthakkers en mallejan - olieverf op paneel - 35 x 25 cm - gesigneerd linksonder

Hamerprijs
€ 7.200

Anton Mauve (1838 - 1888)

Anton Mauve (Zaandam 1838 - 1888 Arnhem) - Boerin in boomgaard - olieverf op doek - 51,5 x 77 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 12.100

Jan Hendrik Weissenbruch (1824 - 1903)

Jan Hendrik Weissenbruch (Den Haag 1824 - 1903 Den Haag) - Landschap met punterende boer en molen - olieverf op paneel - 16 x 31,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1901 rechtsonder

Hamerprijs
€ 2.500

Jan Hendrik Weissenbruch (Den Haag 1824 - 1903 Den Haag) - Rustende koeien onder een boompartij - olieverf op paneel - 30 x 40 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Christie’s, Amsterdam, 29 april 2003, lot 127

Hamerprijs
€ 4.800

Willem Weissenbruch (1864 - 1941)

Willem Weissenbruch (Den Haag 1864 - 1941 Aerdenhout) - Punterende boer in landschap met molen - olieverf op doek - 20,5 x 35 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 11 april 1995, lot 283 Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam

Hamerprijs
€ 911

Paul Joseph Constantin Gabriël (1828 - 1903)

Paul Joseph Constantin Gabriël (Amsterdam 1828 - 1903 Scheveningen) - Landschap met bomen en ven - paneel - 17,5 x 28,5 cm - gesigneerd linksonder - Provenance: Veiling, Christie’s, Amsterdam, 24 oktober 2000, lot 94

Hamerprijs
€ 2.025

Willem Roelofs (1822 - 1897)

Willem Roelofs (Amsterdam 1822 - 1897 Berchem [België]) - "Beaufort près Diekirch Duché de Luxembourg" - olieverf op doek op paneel - 26,5 x 41 cm - gesigneerd linksonder en annotatie E rechtsonder

Hamerprijs
€ 2.125

Geo Poggenbeek (1853 - 1903)

Geo Poggenbeek (Amsterdam 1853 - 1903 Amsterdam) - Eenden aan waterkant - olieverf op doek - 30 x 52 cm - gesigneerd en gedateerd '88 rechtsonder - Provenance: Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen

Hamerprijs
€ 1.740

Johannes Warnardus Bilders (1811 - 1890)

Johannes Warnardus Bilders (Utrecht 1811-1890 Oosterbeek) - Eenden in landschap met bomen - olieverf op doek - 29 x 48 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 4.750

Cornelis van Leemputten (1841 - 1902)

Cornelis van Leemputten (Werchter [België] 1841 - 1902 Schaarbeek) - Landschap met wandelaar - olieverf op doek - 33 x 44 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 280

Charles-François Daubigny (Parijs 1817 - 1878 Parijs)

Charles-François Daubigny (1817 - 1878) - "Au bord de la Seine, 1877" - olieverf op paneel - 40,5 x 67 cm - gesigneerd en atelierstempel linksonder - Provenance: Veiling, Christie’s, New York, 19 november 1998, lot 124 Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen

Hamerprijs
€ 4.950

Willem Bastiaan Tholen (1860 - 1931)

Willem Bastiaan Tholen (Amsterdam 1860 - 1931 Den Haag) - Het Krabbegat voor Enkhuizen - olieverf op doek 43,5 x 64 cm - Provenance: Kunsthandel C.M. van Gogh, Amsterdam, no. 5(of 6)63; Veiling, Van Marle & Bignell, Den Haag, 9 juli 1943, lot 321.; B. de Geus van den Heuvel, Nieuwersluis; veiling, Sotheby Mak van Waay, Amsterdam, de Geus van de Heuvel collectie, 26 april 1976, lot 330. Veiling, Christie’s, Amsterdam, 29 april 1998, lot 212; Kunsthandel Albricht, Velp, inv.no. SI 0002-16. - Tentoongesteld: Enkhuizen, Zuiderzee Museum, Kunstenaars zien de Zuiderzee, 18 juli - 1 oktober 1952, no. 43; Schiedam, Stedelijk Museum Schiedam, Schilderijen der Nederlandse- en Franse School uit de verzameling van B. de Geus van den Heuvel; Amsterdam: tweede gedeelte, 20 december 1952 - 18 januari 1953; Laren, Singer Museum, Meesters van de Haagse School en enige tijdgenoten, 12 mei - 1

Hamerprijs
€ 16.100

Johan Barthold Jongkind (1819 - 1891)

Johan Barthold Jongkind (Lattrop 1819 - 1891 La Côte-Saint-André [Frankrijk]) - "Bateau de pêche au clair de lune, Hollande" - olieverf op doek - 60 x 43,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1855 llinksonder - Provenance: Hôtel des Ventes, Neuilly sur Seine, 16 maart 1989, lot 16. Hôtel des Ventes, Toulon, 10 december 1994, lot 101. Hôtel Drouot, Parijs, 4 december 1995, lot 14. Hôtel Drouot, Parijs, 9 juli 1997, lot 2. Literatuur: A. Stein e.a., Jongkind: catalogue critique de l’oeuvre, volume 1: peintures, Parijs 2003, p. 104, no. 137, afb. in kleur

Hamerprijs
€ 7.950

Philip Sadée (1837 - 1904)

Philip Lodewijk Jacob Frederik Sadée (Den Haag 1837 - 1904 Den Haag) - Gezicht op het centraal station Amsterdam met passerende stoomtrein - olieverf op doek op paneel (marouflé) - 35 x 51 cm - Provenance: Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 23 april 2002, lot 81 Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen

Hamerprijs
€ 19.800

Cor Noltee (1903 - 1967)

Cor Noltee (Den Haag 1903 - 1967 Dordrecht) - Sleperspaarden te Rotterdam - olieverf op doek - 60,5 x 90,5 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Christie’s, Amsterdam, 25 oktober 2005, lot 144

Hamerprijs
€ 3.800

Johan Hendrik van Mastenbroek (1875 - 1945)

Johan Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945 Rotterdam) - "Opkomende bui" - olieverf op doek - 23,5 x 35,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1905 linksonder en nogmaals gesigneerd en getiteld (op een etiket op het spieraam

Hamerprijs
€ 2.025

Johan Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945 Rotterdam) - "Wolken" - olieverf op doek 65 x 50 cm - gesigneerd en gedateerd 1943 rechtsonder en nogmaals gesigneerd en getiteld (op een etiket op het spieraam)

Hamerprijs
€ 6.000

Johan Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945 Rotterdam) - Bedrijvigheid in een haven - olieverf op doek - 40,5 x 47,5 cm - gesigneerd linksonder - Provenance Leslie Smith Gallery, Wassenaar, 1978. Veiling, Glerum, Amsterdam, 20 oktober 2003, lot 108

Hamerprijs
€ 3.426

Johan Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945 Rotterdam) - "Te Maasluis" - olieverf op doek - 28,5 x 35 cm - gesigneerd en gedateerd 1917 linksonder

Hamerprijs
€ 2.500

Johan Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945 Rotterdam) - Nieuwe haven, Rotterdam - olieverf op paneel - 17,5 x 24,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1924 rechtsonder - Provenance: W.P.A. Dietmar, Voorburg, no. 46. Veiling, Christie’s, Amsterdam, 19 juni 2001, lot 175

Hamerprijs
€ 6.025

Johan Hendrik van Mastenbroek (Rotterdam 1875 - 1945 Rotterdam) - "Regenboog" - olieverf op doek - 26,5 x 44,5 cm - gesigneerd en gedateerd 1905 rechtsonder

Hamerprijs
€ 2.800

Marius Johannes Drulman (1912-1978)

Marius Johannes Drulman (Amsterdam 1912-1978) - Havengezicht - olieverf op doek - 18,5 x 24 cm - gesigneerd (M. de Jongere) linksonder

Hamerprijs
€ 500

Marius Johannes Drulman (Amsterdam 1912-1978) - Havengezicht - olieverf op doek - 41 x 60 cm - gesigneerd (M. de Jongere) linksonder

Hamerprijs
€ 625

Gerard Johannes Delfgaauw (1882 - 1947)

Gerard Johannes Delfgaauw (Monster 1882 - 1947 Rijswijk) - Maashaven - olieverf op doek - 91 x 120,5 cm - gesigneerd rechtsonder

Hamerprijs
€ 1.650

Evert Moll (Voorburg 1878-1955 Den Haag)

Evert Moll (Voorburg 1878-1955 Den Haag) - De haven van Scheveningen - olieverf op doek - 60,5 x 80 cm - gesigneerd rechtsonder - Provenance: Veiling, Sotheby’s, Amsterdam, 28 april 1998, lot 337; Gebroeders Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen

Hamerprijs
€ 2.700

Evert Moll (1878 - 1955)

Evert Moll (Voorburg 1878-1955 Den Haag) - Schelpenvissers op het strand - olieverf op doek - 60,5 x 100,5 cm - gesigneerd gechtsonder

Hamerprijs
€ 2.940